KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11443032

nr 1144 3032

Fanny Brate

(1861-1940), Sverige

Oljemålning, Fanny Brate (1861-1940), kvinnoporträtt, signerad och daterad 1926, på pannå, 55x45

Fanny Brate, född Ekbom i Stockholm 1861, död där 1940, svensk målare.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

7.400 kr

måndag 20 november 2017
kl 20:08:48

Fanny Brate

Läs mer om Fanny Brate